Kategoria: hormony

TESTOSTERON - naturalne sposoby zwiększania poziomu testosteronu

Testosteron - spis treści

 
 1. Zwiększenie spożycia tłuszczów.

 2. Przesypianie 8-10 godzin.

 3. Zwiększenie intensywności treningu.

 4. Odpowiednia suplementacja.

 5. Ograniczone spożycie cukru.

  testosteron

Testosteron - każdy zna go pod postacią hormonu zwiększającego siłę i masę mięśni. Jednak testosteron i jego odpowiedni poziom w organizmie odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu zdrowia, szczególnie u osób starszych.

Wpływa on bowiem nie tylko na zahamowanie utraty masy mięśniowej, ale również:

 

 • testosteron poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego
 • tesrosteron pomaga zapewnić odpowiedni poziom cholesterolu
 • testosteron zapobiega powstawaniu zakrzepów
 • testosteron wspiera proces tworzenia energii w mitochondriach
 • testosteron jest stosowany w leczeniu depresji i bezsenności
 • testosteron wpływa na właściwy stan układu kostnego

booster testosteronu

W Stanach Zjednoczonych dużą popularnością cieszy się hormonalna terapia zastępcza – czyli regularne podawanie testosteronu osobom, u których naturalna produkcja tego hormonu nie przebiega prawidłowo. W Polsce wciąż lekarze są sceptyczni wobec tego typu terapii, argumentując swój wybór rakotwórczym działaniem zbyt dużych dawek testosteronu. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ testosteron wpływa na hormon IGF1, który stymuluje podział (wzrost) nowych komórek. Jest to zjawisko pożądane, szczególne przez sportowców, ponieważ przyśpiesza proces budowania masy mięśniowej i polepsza regenerację. Jednak może też przyśpieszyć podział komórek nowotworowych (które każdy z nas ma w organizmie).

Wysoki poziom testosteronu powinien znaleźć się na celowniku wszystkich mężczyzn, ale również kobiety muszą zapewnić swoim organizmom odpowiednią jego wartość. Testosteron przecież wpływa nie tylko na wzrost mięśni, ale również przyśpiesza regenerację organizmu, co pozwala na częstsze i intensywniejsze treningi.

W sieci możemy z łatwością znaleźć wiele artykułów dotyczących zwiększania poziomu testosteronu. My skupiliśmy się jednak wyłącznie na najskuteczniejszych sposobach, które można bardzo łatwo i szybko wdrożyć w życie.

naturalne metody podnoszenia testosteronu1. Testosteron a zwiększenie spożycia tłuszczów.

Konsumpcja produktów bogatych w kwasy tłuszczowe jest ściśle powiązana z poziomem testosteronu. Badania potwierdzają tę tezę w obie strony. To znaczy, że osoby które zwiększyły udział tłustych produktów w diecie odnotowały znaczący wzrost poziomu testosteronu we krwi. Natomiast osoby, które przeszły na dietę niskotłuszczową, doświadczyły spadku poziomu omawianego hormonu. Produkty takie jak: oliwa z oliwek, awokado, olej kokosowy, orzechy, jaja lub czerwone mięso, włączone do diety pomogą Wam czerpać maksimum korzyści z wysokiego poziomu testosteronu.

2. Testosteron a długość snu

Przyjęte za standard 8 godzin snu to absolutne minimum, jeśli chcemy zmaksymalizować swój poziom testosteronu. Długość snu odpowiada za stężenie testosteronu zaraz po przebudzeniu. Innymi słowy, im dłużej będziemy spali, tym bardziej wzrośnie (do pewnego momentu oczywiście) nasz poranny poziom testosteronu. Szczególnie jeśli ciężko trenujemy, powinniśmy zadbać o dużą ilość snu w ciągu dnia. Regeneracja mięśni zachodzi najintensywniej właśnie podczas snu (testosteron również odgrywa w tym procesie swoją rolę) i jeśli tego snu będzie mało, to uszkodzone treningiem mięśnie nie zostaną wystarczająco odbudowane, a nasz progres na treningach zostanie spowolniony.

3. Testosteron a zwiększenie intensywności treningu.

Ćwiczenie z użyciem dużych ciężarów bardzo skutecznie podnosi poziom hormonów anabolicznych. Podobnie działają krótkie przerwy pomiędzy seriami i zwiększenie objętości treningu. Dlatego najskuteczniejszy w podnoszeniu poziomu testosteronu będzie trening, w którym połączymy wszystkie 3 techniki. Na początku użyjmy dużych ciężarów wykonując przysiady, ciągi lub wyciskania, a następnie – podczas kolejnych ćwiczeń – podkręćmy tempo i zmniejszmy przerwy pomiędzy seriami do 30 sekund.

testosteron wzrost4. Testostron a odpowiednia suplementacja.

Począwszy od suplementów bezpośrednio wpływających na zwiększenie wydzielania testosteronu, takich jak DAA lub wyciąg z tribulusa, a skończywszy na witaminie D i cynku, lista naturalnych wspomagaczy jest tak długa, że każdy znajdzie suplement odpowiedni dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kwas d-asparaginowy. W pewnym badaniu grupa osób stosująca DAA zwiększyła swój poziom testosteronu o średnio 42% w porównaniu do grupy kontrolnej. Taka zmiana nastąpiła zaledwie po 12 dniach! (Warto sprzawdzić komplesk Sleeper)

5. Testosteron a ograniczone spożycie cukru.

Badania wykazują, że podwyższony poziom glukozy we krwi może obniżyć zawartość testosteronu aż o 25%! Aby tego uniknąć możemy ograniczyć spożycie cukru (opcja łatwiejsza) lub zwiększyć wrażliwość insulinową komórek poprzez suplementację odpowiednimi substancjami (witamina K2, ALA, resweratrol) oraz zwiększoną aktywność fizyczną. Bez znaczenia, jaką opcję wybierzemy – obie wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie.

 

Zobacz popularne artykuły:

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

DAA i jego wpływ na poziom testosteronu

DAA czyli kwas D-Asparagionwy to innowacyjny środek wzmagający produkcję testosteronu w naszym organizmie. Przeczytaj i dowiedz się więcej na jego temat.

GABA - właściwości i zastosowanie

Powszechna opinia krążąca na temat boosterów hormonów nie jest im zbyt przychylna. Dotyczy ich szkodliwości i braku działania. SPRAWDŹ czym tak naprawdę są boostery hormonów a konkretnie GABA.

HMB - co to jest? Jak działa?

HMB jest idealnym suplementem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią oraz dla tych, które chcą wznieść swoje treningi na wyższy poziom. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Tauryna i tyrozyna - właściwości, efekty

Tauryna i tyrozyna to dwa podstawowe aminokwasy, które powinny wchodzić w skład planu suplementacyjnego. Ich wielofunkcyjność znacznie polepszy jakość ciężkich treningów.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • dk
Popup Activator