Kategoria: suplementy , dibenkozyd

Dibenkozyd - koenzym zwiększający apetyt

SPIS TREŚCI:

  1. TAJEMNICA DIBENKOZYDU

  2. DZIAŁANIE ADENOZYNOKOBALAMINY

  3. KOMU POLECANY JEST DIBENKOZYD ?

Sterydy anaboliczne to wciąż temat tabu. Niestety coraz więcej młodych osób beztrosko je zażywa, nie będąc do końca świadomym długofalowych konsekwencji tak lekkomyślnego działania. Oczywiście to szybka i łatwa droga do uzyskania umięśnionej sylwetki, ale nawet w tym przypadku nie ma nic za darmo. Po pierwsze, stosując sterydy i tak trzeba ćwiczyć oraz trzymać się planu dietetycznego. Po drugie i co najważniejsze, środki te mają katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Czy nie lepiej zatem poświęcić odrobinę więcej czasu i zamiast niebezpiecznych sterydów sięgnąć po całkowicie legalne składniki anaboliczne? Po co się martwić o skutki uboczne i trwałe uszkodzenia organizmu wynikające z długotrwałego stosowania dopingu, skoro istnieje zdrowa alternatywa?

kulturystyka kulturysta masa mięśniowa atleta

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak sterydy działają na organizm? Są to głównie aktywatory receptorów androgenowych, które znajdują się na błonach plazmatycznych ludzkich komórek. Ich działanie anaboliczne związane jest z intensywnym stymulowaniem syntezy białek w komórkach mięśniowych, co przekłada się nie tylko na zwiększenie apetytu, ale także na przyrost masy mięśni, ich siły i wydolności. Niestety cena, jaką płacimy za ich przyjmowanie, jest bardzo wysoka. Sterydy anaboliczne wzmagają i przyspieszają procesy starzenia się tkanek, np. kostnej. Prowadzi to do stopniowego ich wyniszczania. Najpierw pojawiają się mikrouszkodzenia, potem większe ubytki, aż w końcu towarzyszące im dolegliwości bólowe. Przez wprowadzenie obcych, syntetycznych substancji regulatorowych hamujemy produkcję własnych hormonów i zaburzamy naturalną równowagę organizmu. Przykładem niekorzystnych zmian może być pojawianie się 3-rzędowych żeńskich cech płciowych u mężczyzn. Typowym objawem feminizacji jest ginekomastia, czyli przerost tkanki gruczołowej wokół sutków. Jest to nie tylko bolesne, ale przede wszystkim bardzo mało estetyczne. Jedynym ratunkiem jest tu operacja plastyczna klatki piersiowej i chirurgiczne usunięcie zmian. Wszystko to przez zaburzenie gospodarki hormonalnej. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy warto tak niszczyć organizm. Można tego uniknąć, stosując bezpieczne suplementy diety dla sportowców, które pozwalają uzyskać zbliżone, ale za to trwałe rezultaty.

ashwagandha

TAJEMNICA DIBENKOZYDU

Pierwsze publikacje na temat dibenkozydu pojawiły się w roku 1958, kiedy to grupa badaczy pod przewodnictwem H.A. Barkera wyizolowała koenzym B12. Substancja była silnie wrażliwa na działanie światła, dlatego w wyniku naświetlania szybko ulegała rozkładowi. Trzy lata później, gdy potwierdzono strukturę tajemniczego składnika, ogłoszono światu odkrycie adenozynokobalaminy. Następnie trwały intensywne badania nad sposobem, który pozwoliłby na skuteczną i wydajną izolację koenzymu B12 z produktów pochodzenia naturalnego. W warunkach dostępu światła udawało się uzyskać jedynie cyjanokobalaminę (witaminę B12). Gdy wyjaśniono dokładniej charakter nowej substancji, udało się uzasadnić jej wrażliwość na światło i powinowactwo do wit. B12 oraz odkryto metodę jej pozyskiwania. Ostatecznie dibenkozyd został określony jako koenzym witaminy B12 i rozpoczęto szczegółowe badania nad jego funkcją biologiczną w organizmie.

                Koenzym kobalaminowy bierze udział w procesie glukoneogenezy. Wpływa zatem na produkcję glukozy z kwasu mlekowego lub aminokwasów. Nazywa się go aktywną formą witaminy B12 i bardzo często korzysta zeń właśnie zamiast klasycznej cyjanokobalaminy. Działa silniej i wydajniej niż sama witamina B12. Przyjmując cyjanokobalaminę w formie aktywnej (koenzymu), organizm reaguje szybciej i nie traci czasu na jej zbędne transformacje strukturalne.

aakg

DZIAŁANIE ADENOZYNOKOBALAMINY

                Aktywna forma witaminy B12 (dibenkozyd) daje o wiele lepsze efekty w suplementacji i pełni rolę czynnika regulującego metabolizm. Jest biostymulatorem syntezy protein w rybosomach, dzięki czemu bezpośrednio wpływa na szybkość wytwarzania białek ustrojowych. Można śmiało powiedzieć, że koenzym B12 jest czynnikiem budującym o silnym potencjale anabolicznym. Jego działanie stymulujące pomaga syntezować związki z prostszych substratów, np. metioninę z homocysteiny czy białka z aminokwasów. Koenzym witaminy B12 zyskał olbrzymią popularność tak w sporcie, jak i farmacji. Jego głównymi atutami są czynności metaboliczne.

KOMU POLECANY 
JEST  DIBENKOZYD?

Dibenkozyd - koenzym zwiększający apetytSuplementacja dibenkozydem polecana jest szczególnie osobom, które ze względu na wysokie tempo przemiany materii mają problemy z budowaniem beztłuszczowej masy ciała. Jego stosowanie pomaga budować wysokiej jakości umięśnioną sylwetkę i ułatwia postępy w przyroście siły. Najbardziej aktywną i stabilną formą koenzymu B12 jest 5-deoksyadenozylokobalamina – główny składnik preparatu DIBENCOZIDE FORCE firmy TREC NUTRITION. Preparat ten wspomaga przemiany metaboliczne podstawowych składników pokarmowych, tj. białka, tłuszczów czy węglowodanów. Tym samym zwiększa anabolizm i łaknienie. W takich warunkach o wiele łatwiej o wysokie przyrosty beztłuszczowej masy ciała. Ponadto zawarty w produkcie składnik aktywny może być niezwykle pomocny również w trakcie treningów. W jaki sposób? Otóż, dibenkozyd może zwiększać wydolność podczas wysiłku. Adenozynokobalamina może wspomagać funkcje erytrocytów, co korzystnie wpływa na transport i dystrybucję tlenu przez krwioobieg w trakcie ćwiczeń. Dibenkozyd, jako aktywna forma witaminy B12, jest silnie zaangażowany w procesy krwiotwórcze, w których wytwarzane są właśnie czerwone krwinki. Sprawna produkcja erytrocytów to klucz do wysokiej wydolności całego organizmu. Stosowanie TREC DIBENCOZIDE FORCE staje się idealnym wyjściem dla osób, które chciałyby zacząć ćwiczyć, ale nie mają apetytu, mają bardzo wolną przemianę materii lub szukają nowych dróg na pobudzenie procesów metabolicznych.

 

Zobacz popularne artykuły:

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Co jeść przed treningiem?

To, jak będzie przebiegał nasz wysiłek, zależy w dużej mierze od posiłku przed treningiem. W tym artykule podpowiadamy, jak skomponować perfekcyjny posiłek przedtreningowy i kiedy go zjeść.

Dawid Geler: plan suplementacyjny

Dawida Gelera prezentuje swój plan suplementacyjny w dni treningowe i nietreningowe .

Kreatyna: wszystko co musisz o niej wiedzieć

Poznaj najbardziej skuteczne kreatyny: ✅ monohydrat kreatyny, ✅ jabłczan kreatyny, ✅ creapure, ✅ stacki kreatynowe. Dowiedz się jak ją dawkować.

Sen - jak się wyspać ?

Sen to najmnniej zbadana a zarazem najbardziej fascynująca czynność jaką wykonuje ludzki organizm. Ten błogi i przyjemny stan jest najlepszą istniejącą formą regeneracji.

Witaminy niezbędne na masę

Witaminy to suplementy bardzo często pomijane w sportowej diecie. Niestety już niewielu wie, dlaczego witaminy są tak ważne, za co odpowiadają i jak mogą przysłużyć się w sporcie.

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator