Gainery - doskonałe uzupełnienie jadłospisu

Gainery to odżywki zawierające w swoim składzie połączenie białka i węglowodanów. Stanowią doskonałe uzupełnienie diety wszystkich, chcących zwiększyć masę ciała, a którym trudno w ciągu dnia – z powodu napiętego harmonogramu – spożywać 5–6 regularnych posiłków. Standardowy produkt zawierać będzie 20% białka i będzie doskonałym uzupełnieniem jadłospisu wszystkich, dążących do zwiększenia gabarytów.

Gainery to odżywki zawierające w swoim składzie połączenie białka i węglowodanów. Stanowią doskonałe uzupełnienie diety wszystkich, chcących zwiększyć masę ciała, a którym trudno w ciągu dnia – z powodu napiętego harmonogramu – spożywać 5–6 regularnych posiłków. Standardowy produkt zawierać będzie 20% białka i będzie doskonałym uzupełnieniem jadłospisu wszystkich, dążących do zwiększenia gabarytów.

Główne funkcje:

znacznie przyśpiesza wzrost masy mięśniowej

uzupełnia niedobory kaloryczne w diecie

stanowi idealny zamiennik posiłku

Wybierając taki rodzaj uzupełnienia diety, należy zwrócić uwagę na skład białkowy odżywki – dobrze, jeśli gainer zawiera pełnowartościowe źródła protein ze wszystkimi niezbednymi aminokwasami (serwatka, kazeina, jaja). Powinno się unikać białek roślinnych (soja, białka zbożowe), gdyż są niepełnowartościowe i dodatkowo za ich sprawą można doświadczyć problemów z układem trawiennym. Ważne, aby gainer miał w sobie dużo energii pochodzącej z dobrych węglowodanów. Nie mówimy tu o cukrze, lecz węglowodanach o różnym indeksie glikemicznym i zróżnicowanej strukturze. Najlepiej, jeśli jest to mieszanka związków prostych i złożonych. Należy też unikać tanich produktów przeładowanych glukozą, fruktozą albo syropem glukozowo-fruktozowym.

Stosowanie odżywek białkowo-węglowodanowych typu gainer ma na celu głównie jedno – sprawić aby Twój organizm w jak najkrótszym czasie zyskał jak najwięcej masy mięśniowej. Dlatego stosowanie gainera powinno być równie intensywne, co jego działanie. Dodaj trzy pełne porcje pomiędzy posiłkami i po treningu i obserwuj swój organizm. Jeśli zaczniesz rosnąć zbyt szybko – zdobywając przy tym tkankę tłuszczową – po prostu zmniejsz porcję do dwóch dziennie. W pełni wykorzystaj swój okres budowania masy mięśniowej. Potraktuj go jak inwestycję w swoje mięśnie i po krótkim czasie ciesz się zauważalnymi efektami.

Odżywki na masę

Stackowanie.

MASS XXL + WHEY 100 + CREATINE 100%

Odpowiednia dawka kalorii, dobre białko oraz najwyższej jakości monohydrat kreatyny to wszystko, czego Twój organizm potrzebuje do wzrostu. Jeśli w przeszłości miałeś problemy ze zdobyciem masy mięśniowej CREATINE 100% i ciężkie treningi spowodują efekty, o jakich nawet nie marzyłeś.

Suplementy na masę

Okiem profesjonalisty.

Dawid Geller

Pewnie Was zaskoczę, jeśli powiem, że nie jestem fanem nadmiernego stosowania tych suplementów? Wynika to jednak z prostego faktu, że przede wszystkim bazuję na doskonale skomponowanej diecie. Jednak często na doskonale skomponowaną dietę, wiele osób nie może sobie pozwolić ze względu na ograniczenia finansowe i czasowe. W tym przypadku gainery sprawdzą się doskonale, a ja nie mogę polecić Wam nic innego, jak tylko odżywkę MASS XXL To klasyka, na której sam – dobre 8 lat temu – budowałem masę mięśniową. Do dzisiaj jest to suplement, po który najchętniej sięgają moi klienci. Z moich doświadczeń wynika również, że optymalna dawka tej odżywki, która pozwala na zmaksymalizowanie efektów, to minimum dwie-trzy porcje dziennie według zaleceń producenta. Niestety, często zauważam, że niektóre osoby próbują zaoszczędzić, używając o wiele mniejszych porcji. Jednak takie podejście powoduje, że efekty mogą być znacznie uboższe i wydane na odżywkę pieniądze nie zostaną przez to dobrze spożytkowane. Ja ze swojej strony, dodatkowo polecam dodanie do każdej porcji MASS XXL choćby połowy miarki odżywki białkowej WHEY 100, czy też ISOLATE 100. W moim przypadku to połączenie sprawdziło się kiedyś doskonale.

Ciekawostka.

Podczas budowania masy mięśniowej niektóre osoby muszą przekroczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne nawet o 1500 kcal. Dodatek oliwy z oliwek do porcji gainera, w łatwy sposób pozwoli na skuteczne zwiększenie ilości kalorii w porcji, a płynna postać odżywki nie obciąży w dużym stopniu układu pokarmowego.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość

Gainer - która odżywka na masę będzie najleps

Doświadczeni zawodnicy potrzebują nadwyżki kalorycznej, aby budować mięśnie w optymalnym tempie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wymagają tysięcy dodatkowych kalorii. To budowanie ciała, a nie budowanie brzucha, pamiętasz?

GAINER → Kiedy stosować odżywki na masę

Komu polecany jest gainer?

Gainery - odżywki na masę

Gainery → ✅ znacznie przyśpiesza wzrost masy mięśniowej ✅ uzupełnia niedobory kaloryczne w diecie ✅ stanowi idealny zamiennik posiłku

background

choose your language

Wybierz wersję językową

  • pl
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • it
  • nl
Popup Activator