Kategoria: suplementacja

HMB - co to jest? Jak działa? Właściwości i zastosowanie.

HMB - spis treści

 1. Funkcje HMB
 2. Stackowanie
 3. Ciekawostki
 4. Badanie

hmb

HMB jest idealnym suplementem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią oraz dla tych, które chcą wznieść swoje treningi na wyższy poziom. HMB jest metabolitem jednego z najbardziej anabolicznych aminokwasów – leucyny. Właściwa suplementacja HMB może być bardzo pomocna w zachowaniu maksymalnej sprawności mięśni i zminimalizowaniu katabolizmu – czyli utraty masy mięśniowej w trakcie i po treningu.

Główne funkcje suplementacji HMB

 • HMB zmniejsza katabolizm mięśniowy
 • HMB zwiększa wytrzymałość
 • HMB przyśpiesza utratę tkanki tłuszczowej
 • HMB wpływa na przyrost masy mięśniowej

hmb co toHMB jest doskonale znane ze swoich antykatabolicznych właściwości. Dlatego tak często jest stosowane przez kulturystów będących na diecie redukcyjnej. Ograniczona ilość kalorii połączona z HMB sprawi, że tempo utraty tkanki tłuszczowej znacznie wzrośnie, a ciężko wypracowana masa mięśniowa będzie odpowiednio zabezpieczona. HMB zapobiega rozpadowi białek, z których zbudowane są mięśnie. Jeśli zależy wam na jak najszybszym zbudowaniu masy mięśniowej, wspomniany wcześniej katabolizm będzie waszym największym wrogiem. HMB skutecznie blokuje katabolizm, co umożliwia znacznie szybszą regenerację ćwiczonych mięśni. Dzięki zapewnieniu szybkiej regeneracji, HMB daje możliwość znacznego zwiększenia intensywności treningów, a to w dużym stopniu przyśpieszy wasze postępy.

Aby w pełni skorzystać z efektów HMB należy przyjmować 3 gramy suplementu w trzech dawkach w ciągu dnia. Jednak jest to suplement, na którego działanie musimy cierpliwie poczekać. Jak wskazują badania korzystne efekty stosowania HMB odnotowano po 12 tygodniach regularnej suplementacji. Jak widać jest to suplement dla osób cierpliwych, ale w tym wypadku jest na co czekać, ponieważ masa mięśniowa wypracowana przy pomocy HMB będzie najwyższej jakości.

Stackowanie HMB

HMB REVOLUTION + CREA9 XTREME

hmb trecPołączenie tych dwóch suplementów to pewny sposób na szybkie przyrosty siły i masy mięśniowej. Polscy naukowcy podawali ochotnikom kreatynę wraz z HMB przez okres 3 tygodni i dowiedli, że zarówno wzrost siły jak i masy mięśniowej u badanych był znacznie większy niż w wypadku przyjmowania tylko jednego z podanych suplementów.

Ciekawostka dotycząca suplementacji HMB

Badania naukowe dowodzą, że stosowanie 3 g HMB w 3 dawkach w ciągu dnia zwiększyło wytrzymałość zawodowych wioślarzy o 10% oraz przyspieszyło u nich utratę tkanki tłuszczowej. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich uprawiających profesjonalnie dyscypliny wytrzymałościowe, ponieważ na najwyższym poziomie sportowym, wzrost wytrzymałości o 10% może decydować o wynikach zawodów.

Badanie HMB 

hmb opinieBadacze ze stanu Iowa podawali HMB w ilości 3000 mg dziennie grupie mężczyzn, którzy nie mieli wcześniej styczności ze sportami siłowymi. Druga grupa mężczyzn otrzymała placebo. Obie grupy zostały poddane treningom siłowym przez okres 3 tygodni. Po zakończeniu eksperymentu grupa mężczyzn otrzymująca HMB odnotowała przyrost mięśni średnio o 1,2 kg oraz dwukrotnie większy przyrost siły niż osoby z grupy kontrolnej.

Na temat suplementacji HMB powstało wiele mitów, przez co został on (niesłusznie) zaszufladkowany jako suplement wątpliwej skuteczności. Jednak ostatnio podejście do HMB w świecie kulturystyki zmieniło się o 180 stopni. Pojawia się coraz więcej badań potwierdzających skuteczność hydroksymetylomaślanu w sporcie.

Sprawdź wszystkie Trec HMB

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

>
Wiadomość
18.08.2016 13:13

Trec Team

Witam, Jeżeli masz ułożoną dietę i białko w niej na odpowiednim poziomie, stosujesz kreatynę to tak, oczywiście przed HMB postawiłbym BCAA. Czyli DIETA,BIAŁKO,BCAA i HMB. Dawkowanie : rozsądnie jest je zacząć od 4 gram dziennie do około 6-7 gram. HMB działa jako antykatabolik czyli oszczędzi nam to co już mamy, zwiększa efektywność cykli keratynowych i wprowadza organizm w stan anaboliczny. Pozdrawiam.

18.08.2016 13:11

Urbiii

Witam, Czy warto brać HMB, jakie ma działanie? na razie biorę samą kreatynę i chciałbym coś dodać.

Aminokwasy BCAA

W tym artykule o aminokwasach BCAA ✅ Po co stosować? ✅ Co to takiego? ✅ Dlaczego BCAA dodają energii? ✅ Działanie anaboliczne BCAA ✅ Działanie antykataboliczne

Substancje Antyodżywcze - Lektyny

Matka natura, wyposażyła niektóre rośliny w specyficzny system obrony przed zwierzętami, (a później także przed ludźmi). Sprawdź jak działają na nas białka jakimi są lektyny.

Węglowodany - paliwo energetyczne człowieka

Węglowodany stanowią podstawowe paliwo energetyczne człowieka czy tego chcemy, czy nie. Wokół tego makroskładnika pokarmowego nagromadziło się już wiele mitów. Ten artykuł powstał aby je wyjaśnić.

Węglowodany - paliwo człowieka cz. 2

Zobacz drugą część artykułu na temat węglowodanów, w którym dowiesz się wiele na temat ich właściwości, zastosowania i suplementacji.

Witamina C i lizyna w służbie zdrowia

Większość ludzi kojarzy działanie witaminy C jako środka wspomagającego leczenie przeziębienia, kataru, czy grypy, podczas gdy jej rola jest znacznie większa. Sprawdź i dowiedz się więcej.

Witamina D – najważniejszy element układanki

Wzmocnij swoją odporność dzięki witaminie D

background

choose your language

Wybierz wersję językową

 • pl
 • en
 • de
 • es
 • fr
 • it
 • nl
Popup Activator